×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Europejski Dzień Języków

30 września obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Europejski Dzień Języków. Głównym celem tego święta jest uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli w życiu każdego z nas oraz kształtowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur.

Zadanie każdej klasy polegało na opracowaniu prezentacji wybranego języka obcego. I tak klasa Ia wylosowała język niemiecki, klasa Ib – język angielski, klasa II – język hiszpański, a klasa III – język włoski. Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą pomysłowością podczas przygotowań. Przystroili sale lekcyjne w symbole wybranych krajów, przygotowali gazetki ścienne dotyczące języków, a także potrawy charakterystyczne dla danych regionów Europy. Następnie na sali gimnastycznej odbył się międzyklasowy turniej wiedzy o krajach europejskich i ich językach. Dodatkowo każda klasa przygotowała i zaprezentowała charakterystyczną postać dla danego państwa. Uczniowie wykazali się   kreatywnością i wiedzą z zakresu historii i kultury.

Program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i stanowił świetną formę nauki połączonej z zabawą.

{gallery}aktualnosci/2016_2017/europejski_dzien_jezykow{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Europejski Dzień Języków