OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie publicznego gimnazjum w Uszwi zebrali się dnia 18.10.05, by przyjąć do grona uczniów PG w Uszwi zacne kociaki. Przebywali oni już w szkole 48 dni i wreszcie nadszedł dla nich ten wymarzony dzień, w którym zostali przyjęci do grona uczniów PG w Uszwi. Ale zanim to nastąpiło musieli zaliczyć kilka konkurencji. Każda z nich była punktowana przez jury w składzie: p. Knyszyk, p. D. Mucha i p. B. Kondziołka. Zwycięska klasa otrzymała.........................rolki. Nagroda sponsorowana przez Samorząd Uczniowski.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/1{/gallery}
Konkurencja 1.
W konkurencji wystąpili uczniowie z klasy Ia : Bober Patrycja, Kaczmarczyk Zuzanna, Kalisz Anna. Z klasy Ib: Boczarska Estera, Monika Zydroń, Bukowicz Aleksandra. Ich zadaniem było napisanie reklamy suchej karmy dla kotów. Czas przeznaczony na to zadanie- 3 min.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/2{/gallery}
Konkurencja 2
Zadanie wykonywali uczniowie: Kowalczyk Marta z Ia i Ciura Ewelina z Ib. Konkurencja polegała na zaśpiewaniu niepoetyckiego tekstu. Śpiewały osobno, a jury oceniało ich wysiłki.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/3{/gallery}
Konkurencja 3.
W tej konkurencji wystąpiły następujące osoby: Krzan Krzysztof z Ia i Chudoba Maciej a Ib. Uszeń klasy Ia miał za zadanie znaleźć daty urodzenia Williama Szekspira, a uczeń Ib Wisławy Szymborskiej.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/4{/gallery}
Konkurencja 4.
W następnej konkurencji uczeń miał za zadanie jak najdłużej zamiałczeć. Z klasy Ia wytypowaną osobą była Musiał Natalię, a z kl. Ib Weronikę Górkę.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/5{/gallery}
Konkurencja 5.
    Do następnego zadania zostali zaproszeni uczniowie: kl. Ia Pabian Sławomir, Pabian Sylwester, Porwisz Marcin, Pytel Izabela, a z kl. Ib Gusto Bartłomiej, Imioło Aleksandra, Kurzydło Ewelina, Młyńska Zofia. Każde z nich dostało po jednym pytaniu, za które można zdobyć po jednym punkcie.

- Jak nazywa się nauczyciel biologii? Toboła - Ile drzwi wejściowych jest w szkole? 2 - Ile schodów jest na 1 piętrze? 22 - Ile łazieniek jest w szkole? (osobno męskie i damskie) 7 - Na którym piętrze znajduje się pracownia historyczna? 2 - Jaki numer ma pracownia fizyki? 4 - Ilu jest uczniów w obu klasach pierwszych? 35 - Jak się nazywa pani sekretarka? Jaroszek

Konkurencja 6.
W tej konkurencji wzięły udział: z kl. Ia Pytel Patrycja, i z kl. Ib Mucha Aleksandra. Dziewczyny miały za zadanie wypić mleko z miski. Wygrała ta osoba, która jako pierwsza wypiła mleko.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/6{/gallery}
Konkurencja 7.
Do tej konkurencji zaproszone zostały całe pierwsze klasy wraz z wychowawcami. Klasy miały śpiewać piosenkę "Wlazł kotek na płotek". Dyrygował wychowawca. Zadanie oceniało jury.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/7{/gallery}
Konkurencja 8.
Zadaniem dla całych klas było zaprojektowanie stroju dla wychowawcy na dyskotekę, która miała się odbyć się po otrzęsinach. Wychowawcy musieli się wszystkim ładnie zaprezentować.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/8{/gallery}
Konkurencja 9.
Tor przeszkód. Na początku kociaki musiały przejść pod ławką, potem wykonać przewrót w przód na materacu, przebiegnąć po ławeczce, później usiąść na tronie, na którym odbędzie się pasowanie na ucznia. Kot musiał zamiauczeć.
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/9{/gallery}
Wyniki.
Po zakończonych konkurencjach zostały podliczone punkty i wyłoniono zwycięską klasę. Wygrała klasa Ia, która według obietnicy otrzymała obiecane rolki !!!
{gallery}aktualnosci/2005_2006/otrzesiny_klas_pierwszych/10{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2005/2006 OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH